Cześć!

Kochamy rowery. To nasze życie. Dlatego postanowiliśmy połączyć pasję do dwóch kółek z ogromną potrzebą bezinteresownego dzielenia się dobrem, które każdego dnia otrzymujemy od losu. W 2017 roku wpadliśmy na pomysł aby remontować zdezolowane rowery i tak gruntownie odnowione jednoślady oddawać w ręce tych, którzy ich potrzebują.

Oddaj rower początkowo funkcjonowało jako spontaniczna akcja, która wypłynęła wprost z naszych serc. Wiedzieliśmy, że chcemy to zrobić, wiedzieliśmy, że potrzeby wokół nas są przeogromne, ale nie wiedzieliśmy, że nasza idea spotka się z tak cudowną reakcją!

Kompletne wariactwo, na które porwaliśmy się przed kilkoma laty spotkało się z niesamowitą energią i pozytywnym odbiorem zarówno środowiska rowerowego, w którym od lat funkcjonujemy, jak i potencjalnych partnerów. W efekcie postanowiliśmy powołać Fundację, której rolą jest koordynowanie wszystkich prac. Pozyskujemy partnerów do współpracy – serwisy rowerowe, szukamy sponsorów i prowadzimy zbiórkę pieniędzy, dzięki którym możemy kupować części i remontować rowery, nawiązujemy kontakty z potrzebującymi, planujemy i nadzorujemy przebieg akcji – zbiórkę rowerów, zlecenie ich napraw a następnie przekazanie wyremontowanych jednośladów tuż przed Bożym Narodzeniem.

Jednak Fundacja to nie tylko akcja Oddaj rower. Chcemy inicjować projekty mające na celu popularyzowanie jazdy rowerem, angażujemy się też w działania edukacyjne mające na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich rowerzystów, naszymi akcjami budujemy świadomość mądrych postaw i zachowań na ścieżce rowerowej.

Jesteśmy rowerzystami. Kochamy rowery. Kochamy też ludzi dlatego… chcemy dzielić się naszą pozytywną energią z osobami, które o własnym rowerze mogą co najwyżej pomarzyć! Razem damy radę!

Menu